Zoran Mitrov (23 de ani) a intrat în vizorul lui Gigi Becali. Gigi Becali, patronul FCSB, l-a remarcat, iar Valeriu Iftime, finanțatorul botoșănenilor, își freacă mâinile de bucurie!
”Mitrov mai are doi ani de contract cu mine (n.r. FC Botoşani). A făcut câteva meciuri bune şi este un copil talentat. Are nevoie de linişte în momentul de faţă. Dacă va fi o ofertă bună pentru el, discutăm din vară.
Nu m-a întrebat nimeni oficial despre el, dar ştiu despre nişte discuţii din străinătate. Nu este nimic concret şi cred că este prematur să vorbim acum despre un transfer. Am făcut multe afaceri cu Gigi Becali şi o să mai fac. Categoric!
În momentul de faţă nu avem o discuţie concretă despre Mitrov. O să vedeţi ce jucător este. Are tupeu de fotbalist!
L-am luat de la Ploieşti, a avut ceva probleme de adaptare, dar eu am insistat cu el. Recunosc, este una dintre febleţile mele de la Botoşani. Are un tupeu de fotbalist mare. El şi Bodişteanu merită toată atenţia”, a spus Valeriu Iftime, potrivit sportpesurse.ro.
Mitrov a bifat în sezonul regulat 22 de apariții (2 goluri, 1 pasă decisivă), o prezență în play-out (1 gol, 1 assist) și trei meciuri în Cupa României (1 assist).