În ultimele luni, în presă au apărut informații potrivit cărora întreaga echipă de la iUmor va fi schimbată. Însă zvonurile au fost doar parțial adevărate!
După cum au notat tabloidele, iar vedetele și cei de la Antena 1 au confirmat deja, modificări au fost făcute în primul rând la prezentatori. Astfel, Șeban Copoț și Dan Badea nu mai fac parte din echipa iUmor, fiind înlăturați din proiect.
În locul lor, potrivit informațiilor apărute în presa de scandal, au fost cooptați Emi și Cuza de la Noaptea Târziu, care în ultimii ani au făcut parte din diferite proiecte de la Antena 1, precum America Express sau Te cunosc de undeva.
Însă cei de la Cancan au venit cu o nouă informație: Nelu Cortea, cel care a ajuns la masa juriului iUmor alături de Cătălin Bordea, a fost dat afară de la Antena 1!
„Dacă proiectul va fi pe placul meu, da, mă mai interesează televiziunea. Aș vrea însă ceva total diferit de iUmor. A fost mai altfel decât credeam că va fi.
La America Express a fost cu totul altceva. A fost un plus de popularitate, mă recunoaște lumea. E drăguț. Dar și înainte mă știau.
Nu aș mai pleca însă la un astfel de show, am suferit prea mult după soție și copii, a fost prea dificil, dar în același timp a fost și atât de frumos”, a spus Nelu Cortea, potrivit sursei citate.
Locul acestuia nu se știe încă exact dacă va fi luat de Cosmin Natanticu, așa cum se speculează în presă, sau dacă vor rămâne doar trei jurați la iUmor: Cătălin Bordea, Delia Matache și Cheloo de la Paraziții.
Cât despre cariera din stand-up a lui Nelu Cortea, comediantul a afirmat că aceasta continuă la fel ca înainte. Adică alături de Cătălin Bordea!
„Începem turneele noi de stand-up, cu materiale noi, eu și Cătălin Bordea. La toamnă plecăm iar prin toată țara, prin toată Europa. Deja materialul nou prinde contur și-mi place. Când îți place ceva, e timp pentru orice, inclusiv pentru televiziune”, a spus vedeta.