Octavian Popescu a avut o reacție sinceră după un nou meci slab la FCSB.
Extrema, în vârstă de 21 de ani, a prins 74 de minute în partida FCSB – UTA, 4-0, însă fără să aibă vreo realizare.
Octavian Popescu susține că îi lipsește încrederea în sine, acesta fiind unul dintre motivele pentru care evoluțiile sale nu sunt cele așteptate.
Totodată, jucătorul FCSB-ului a dezvăluit ce a discutat cu Radu Drăgușin, după transferul la Tottenham.
„Îmi lipsește încrederea în mine. Îmi trebuie goluri, un meci bun, o pasă de gol. Suntem la 11 puncte de locul 2 și cred că n-am fost niciodată la distanța asta, de cand sunt eu aici. Avem o echipă foarte bună și nu cred că este o întâmplare.
Am vorbit cu Drăgușin fix când s-a transferat, i-am urat multă baftă și sunt sigur că va face o treabă bună acolo. M-am bucurat. Asta ar trebui să-i motiveze pe jucătorii tineri. Și el mi-a urat multă baftă. Când o să fie momentul, o să fac și eu pasul (n.r. la o echipă mare)”, a declarat Octavian Popescu, la finalul meciului cu UTA.
Inclusiv cifrele arată că Octavian Popescu nu traversează o perioadă bună. În acest sezon, a dat trei goluri și două pase decisive, în 23 de partide bifate pentru FCSB, în toate competițiile.