Dwayne Douglas Johnson, actorul american cunoscut și după numele de ring The Rock, a primit o veste extrem de bună. Statuia sa din muzeul figurilor de ceară de la Paris a fost „refăcută”, dar rezultatul s-a dovedit a fi unul satisfăcător. Vezi în paragrafele de mai jos ce anume l-a nemulțumit pe faimosul artist.
Muzeul Grévin, o istituție din Paris, Franța, specializat în figuri de ceară, a fost aspru criticat după ce a afișat o sculptură a lui Johnson. Mulți dintre cei care au văzut figura de ceară au considerat că pielea starului este mult prea deschisă la culoare și că statuia nu reflectă realitatea.
Văzând nemulțumirea publicului, reprezentanții muzeului francez au reparat statuia de ceară a lui Dwayne „The Rock” Johnson, conform publicației BBC. Chiar și actorul american s-a plâns de felul în care arăta figura de ceară înainte ca aceasta să fie refăcută.
Reprezentanții Grevin din Paris au subliniat pentru presa străină că Dwayne Johnson „avea dreptate” în comentariile pe care le-a făcut pe Instagram, statuia de ceară a fost „retuşată pe perioada nopţii”, iar acum este o reprezentare mai bună a starului american.
Vezi această postare pe Instagram
Jurnaliștii de la PA News titrează că statuia lui Dwayne Johnson avea nevoie să fie modificată și chiar a fost „retuşată pe perioada nopţii”. Sursa citată mai arată că noua statuie este o reprezentare mai bună a starului american.
Am remediat nuanţa tenului”, a subliniat un purtător de cuvânt al muzeului, potrivit agenției PA.
Johnson a scris într-o postare pe Instagram că își va pune echipa să modifice statuia de ceară, în cazul în care aceasta nu va fi refăcută.
Ca să ştiţi, o să-mi pun echipa să ia legătura cu Muzeul Grevin din Paris, Franţa, astfel încât să putem realiza ‘un update’ al statuii mele de ceară cu câteva detalii şi îmbunătăţiri importante – începând cu culoarea pielii.”, a avertizat faimosul actor.