Adrian Mutu a ajuns la un acord cu Federația! Brandul său de băutură izotonică va fi distribuit tuturor loturilor naționale ale României, în activitățile acestora.
Face ce face, iar Adrian Mutu se întoarce alături de Federația Română de Fotbal. După ce și-a încheia colaborarea din postura de selecționer al naționale de tineret, „Briliantul” și-a oferit brandul, pentru dezvoltarea tinerelor generații, susținând drumul României către marea performanță.
Am zis-o tot timpul, pentru mine cel mai important tricou a fost cel al echipei naționale. Pentru un fotbalist nu trebuie să existe mândrie mai mare decât să își reprezinte țara și milioane de suporteri ale căror inimi bat pentru el și colegii lui. Meciurile în tricolor îmi sunt și acum cele mai dragi și cele mai frumoase amintiri ale mele ca fotbalist. Tot timpul voi fi suporter al echipei naționale și voi susține tricolorii! Mă bucur că acum o pot face prin acest parteneriat.
Pentru echipa națională trebuie să dai totul, ba chiar să te autodepășești, iar Fenomeno Isotonic te ajută să faci asta!
Mă bucur că vom continua colaborarea cu Adrian Mutu, de data această într-o nouă formulă. Un fost mare jucător al echipei naționale și un antrenor care a contribuit la performanțele României U21. Începând de azi, toate loturile naționale, feminine și masculine, indiferent de vârstă, beneficiază de Fenomeno Isotonic, un supliment nutritiv necesar sportivilor în drumul lor spre performanță.
Prin acest parteneriat, FRF continuă să furnizeze loturilor naționale suportul optim pentru performanța sportivă. Urez bun venit în familia fotbalului românesc brandului Fenomeno, un brand nou care își propune să crească odată cu tinerele talente ale fotbalului românesc, a declarat Adrian Mutu, la semnarea colaborării cu FRF.
Fenomeno Isotonic este conceput pentru a suplimenta rapid fluidele, mineralele și ionii de care organismul are nevoie. În timpul antrenamentelor solicitante fizic, corpul nu elimină doar toxine și apă, ci și minerale importante precum sodiu, potasiu și magneziu. Fenomeno Isotonic acoperă pierderile în mod adecvat, ajutând la prevenirea spasmelor musculare și amețelii, prevenind epuizarea fizică prin completarea energiei necesară sportivului astfel încât să se mențină un nivel constant al performanței.
Prin acest nou parteneriat, Adrian Mutu va promova și produsele echipei naționale puse în vânzare pe magazin.frf.ro.